Beslenme Sırlarım

by Perşembe, Kasım 26, 2015

Damak zevkimize pek uymuyor ama sağlıklı beslenmenin olmazsa olmazıdır yulaf ve yulaf ezmeleri

Harvard Üniversite 14 yıl boyunca yulaf’ı araştırmış ve sonuç uzun ve sağlıklı bir ömür.

Ben bir türk olarak yemek yemeyi çok seviyorum. Ben buna rağmen sabah kahvaltısı olarak yulaf yerim. Her sabah. Günümüzde faydaları ortaya çıkınca yulaf ürünlerinin çeşitliliği arttı. Herkes uzun yaşamdan ziyada sağlıklı bir uzun yaşamı ister.

Yulafı mutlaka tüketmeliyiz. Glisemin indexinin düşük olması insülin’i dengeliyor ve yağlanmayı azaltıyor, önlüyor. Yapısına fazla miktarda su çekerek tokluk hissi yaratıyor ayrıca bağırsaklarda yağ ve kolestrol emilimini azaltarak vücudu dengeliyor.

Sabah kahvaltısı olarak su yada sütle karıştırarak tüketebilirsiniz. Tadı sizi zorlarsa kuruyemişler katabilirsiniz. Tadını biraz daha hoş yapabilirsiniz.

Ekmek niyetine kullanabilirsiniz. Ispanak yada peynir ile tüketebilirsiniz. Kışın sıcak kıvamları yazın daha soğuk kıvamları tercih edebilirsiniz, atıştırmalık olarak kullanabilirsiniz, öğün olarak bir akşam yemeğinde tercih edebilirsiniz.

Ayrıca B vitamini içeriğinden oldukça faydalı. Yulaf kepeği var birde, içerisinde yulaftan daha az yağ ve daha az lif veriyor bu yüzden daha sık tercih ediliyor. Ayrıca sporcuların özel olarak aldığı karışımları tek başına kendi içerisinde bulunduruyor ve sporcular tarafından da çok sık tercih ediliyor.

 

1 Response
  • Nazan
    Kasım 26, 2015

    harika bende böyle zayıflamak istiyorum.

What do you think?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir